30
Akce

Budoucnost české a evropské energetiky

Rád bych Vás pozval na další debatu, kterou budu věnovat aktuálnímu tématu energetiky a Green Dealu.
Termín: 30.5. od 17 hodin
Kde: https://www.facebook.com/events/279434807649947/?ref=newsfeed

Ruský válečný konflikt přepsal energetickou mapu Evropy. Česká republika, je jednou ze zemí, které se nachází v relativně nevýhodné pozici, ale tato situace nám také dává příležitost ke smysluplné transformaci trhu s energetikou.
V následujících týdnech a měsících bude třeba učinit řadu zásadních rozhodnutí, kudy směřovat naší energetickou koncepci a jak zajistit dodávky elektřiny a pohonných hmot pro obyvatele i průmysl. Je Green Deal brzdou nebo akcelerátorem těchto změn? Lze najít funkční průsečík mezi zajištění naší energetické bezpečnosti a snižováním emisí? A kolik nás to celé bude stát?
O tom všem si budu povídat s odborníky na slovo vzatými. Oldřich Sklenář z Asociace pro mezinárodní otázky a Zuzana Krejčiříková z ČEZ Public Affairs nám představí, jaké jsou podle nich ta nejlepší východiska pro ČR ze současné situace. Debatu bude moderovat Aneta Zachová, šéfredaktorka Euractiv.cz.

Sledujte nás v pondělí 30.5. od 17:00 zde na Facebooku. Pokud máte dotaz na mě či na mé hosty, pošlete mi svůj dotaz předem (do nedělní půlnoci) buď přes FB Messenger nebo na ludek.niedermayer@top09.cz.
Moc se těším na podnětnou debatu, která bude doufám i pro Vás přínosem.

Luděk Niedermayer