Pavel Sankovich

Společně budeme bojovat proti brutálním represím

Jmenuji se Pavel Sankovich a jsem jedním z nejúspěšnějších plavců v moderní historii Běloruska. Od srpna 2020 jsem byl svědkem zadržování, mučení a zabíjení mých běloruských spoluobčanů za to, že využili svého ústavního práva na svobodu projevu a kritizovali vládu za její zločiny.

Moji přátelé, nejlepší sportovci, jaké Bělorusko kdy poznalo, byli biti, zadrženi a odsouzeni na dva nebo více týdnů vězení. Neseděli tiše a veřejně konfrontovali zkorumpovanou vládu na sociálních sítích. Kvůli jejich názorům byly jejich profesionální smlouvy ukončeny, někteří museli také prchnout ze země.

Za poslední 6 měsíců jsem si prošel různými fázemi deprese, strachu a hněvu.

Rozhodl jsem se, že pouhé příspěvky na sociálních sítích nestačí. Abychom těmto sportovcům pomohli pokračovat v profesionální kariéře a hlavně reprezentovat všechny běloruské lidi, vytvořil jsem kampaň „Athletes for Freedom“ (Sportovci za svobodu). Společně budeme bojovat proti brutálním represím proti sportovcům Běloruska, jejichž politické názory jsou v rozporu s oficiálním postavením nelegitimního běloruského prezidenta a barbarského diktátora Alexandra Lukašenka.

Kampaň můžete podpořit zde: https://www.gofundme.com/f/belarusian-athletes-for-freedom?utm_medium=copy_link&utm_source=customer&utm_campaign=p_lico+share-sheet